Podpora v regionech


Pamir Alai - Fanské hory, Tádžikistán

Fanské hory se tyčí v severozápadní části Tádžikistánu. Jejich délka je přibližně 50 km a 11 vrcholů přesahuje výšku 5000 m a tvoří spojnici mezi Zarevšanským a Gissarským hřebenem západní části Pamíro-Alajské soustavy. Viktor Kuna ve Fanských horách absolvoval více jak měsíc dlouhou expedici a předá Vám své zkušenosti a kontakty.

Číst dál: Pamir Alai - Fanské hory, Tádžikistán


Kamchatka

Kamchatka - the country of the active volcanoes and geysers, hot springs, salmon and red caviar, “edge of the Earth”, the unknown world of wild nature and animals alwayes attract lovers of exotics and adventures!

Číst dál: Kamchatka along the 53. parallel


Kamchatka

Kamchatka - the country of the active volcanoes and geysers, hot springs, salmon and red caviar, “edge of the Earth”, the unknown world of wild nature and animals alwayes attract lovers of exotics and adventures!

Číst dál: The whole Kamchatka trip in 12 days


Himaláje, Ladakh, Indie

Ladakh se nachází v nejsevernějším státu Indie, Jammu a Kašmíru. Zde jsme mimo jiné cestovali po buddhistických klášterech a památkách, realizovali řadu treků, koupali v jezeru Pangong a vystoupili na horu Stok Kangri. Doporučíme Vám partnery pro Vaši výpravu a zařídíme služby.

Číst dál: Himaláje, Ladakh, Indie


Velký Kavkaz, Bezengi

Bezengi se často nazývá 'Prezidium Kavkazu'. Tuto oblast tvoří dva horské masívy - severní masiv a stěna Bezengi. V oblasti Bezengi se nachází 6 vrcholů, které jsou vyšší než 5 tisíc metrů. Z turistického hlediska se jedná o oblast bezpečnou a je zde možno podnikat jak jednodenní, tak vícedenní treky či horolezecké výstupy. Zde je nutné povolení do pohraniční oblasti a další formality viz. základní balíček.

Číst dál: Velký Kavkaz, Bezengi


Velký Kavkaz, Kazbek a aklimatizační trek

Kazbek, 5047 m, je vyhaslá sopka, která se tyčí nad městem Stepancminda (dříve Kazbegi) v Gruzii, ve východní části Chochského hřbetu pohoří Velký Kavkaz. Kvůli strmosti svahů nedosahují ledovce obklopující horu velkých rozměrů. Pro výstup z ruské strany je zde nutné povolení do pohraniční oblasti a další formality viz. základní balíček.

Číst dál: Velký Kavkaz, Kazbek a aklimatizační trek


Centrální Kavkaz, oblast Elbrusu

Elbrus je s dvěma vrcholy (západní 5642 m a východní 5621 m) nejvyšší horou Kavkazu a Ruska. Vzdálenost obou vrcholů je 1500 metrů. Svahy sopky jsou pokryté ledovci o celkové ploše 138 km². Sněžná čára je na Elbrusu ve výšce 3700 až 4000 m. nabízíme kompletní servis pro výstup na Elbrus. Pro získání visa do Ruské federace je nutné pozvání, voucher a po příjezdu registrace OVIR viz „základní balíček“.

Číst dál: Centrální Kavkaz, oblast Elbrusu


Velký Kavkaz, oblast Dombaj

Dombaj se nachází na severních svazích hlavního kavkazského hřebene v západní části Kavkazu a patří mezi jeho nejkrásnější části. Nejvyšším vrcholem je Dombaj-Ulgen vysoká 4047 metrů. Na území Dombaje se nachází unikátní přírodní rezervace Teberda. Z turistického hlediska se jedná o oblast bezpečnou a je zde možno podnikat jak jednodenní, tak vícedenní treky či horolezecké výstupy. Pro získání visa do Ruské federace je nutné pozvání, voucher a po příjezdu registrace OVIR viz. „základní balíček“.

Číst dál: Velký Kavkaz, oblast Dombaj

JSN Sky template designed by JoomlaShine.com